دانلود فایل آموزشی رایسست

مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری(رایسست) بر اساس تفاهم نامه منعقد شده میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و فرهنگستان علوم جهان سوم در سال 1370 دایر و لایحه تاسیس آن در سال 1375 از تصویب مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان گذشت.  رایسست با هدف تامین نیازهای اطلاعاتی و تأمین مدارک علمی مورد نیاز اعضای هیأت علمی، پژوهشگران و دانشجویان کشورهایی که در حوزه جغرافیایی ایران قرار دارند تاسیس شده است.

از جمله فعالیت های مهم رایسست می توان به برقراری نظام مبادله الکترونیکی اطلاعات بین پژوهشگران ایرانی و کشورهای منطقه، تأسیس انواع پایگاه‌های اطلاعاتی، انتشار گزارش‌های پژوهشی، نشریات علمی و کتاب‌های فارسی و غیر فارسی، حمایت از پژوهش‌های داخلی و منطقه‌ای در حوزه‌های علوم و فناوری ، برقراری ارتباط و همکاری علمی با بخش‌های صنعتی، خدماتی و آموزشی برای شناسایی نیازها و تأمین اطلاعات مورد نیاز آنها اشاره کرد.

رایسست از ابتدای فعالیت خود پایگاه های اطلاعاتی مختلفی را تأسیس نموده که هر کدام از این پایگاه ها می تواند بخشی از نیازهای اطلاعاتی کاربران را تأمین نماید. در این پایگاه ها امکان دسترسی به متن کامل مقالات مجلات علمی و پژوهشی، علمی ترویجی ، مجموعه مقالات کنفرانس ها و همایشهای علمی، کتاب های لاتین و فارسی، چکیده طرحهای تحقیقاتی کاربردی، پایان نامه های انگلیسی و فارسی، مجموعه استانداردهای جهانی و سایر اطلاعات از قبیل مقالات روزنامه ها و... در تمام حوزه های موضوعی و به زبان های مختلف فارسی، لاتین و عربی از طریق حضوری و غیر حضوری  فراهم شده است. همچنین رایسست قادر است سایر مدارک علمی  موجود در پایگاه ها معتبر علمی سراسر دنیا را در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار کاربران قرار دهد.

برخی از خدمات این پایگاه ها عبارتند از:

دسترسی آسان به نشریات ملی و بین المللی ( به ویژه کشورهای اسلامی) موجود در رایسست

مشاهده فهرست الفبایی نشریات

مشاهده فهرست نشریات بر اساس طبقه بندی موضوعی

مشاهده فهرست مندرجات نشریات

مشاهده مشخصات کامل نشریات و وضعیت اعتبار آنها

دسترسی به متن کامل مقالات نشریات با استفاده از نام کاربری

دسترسی به نسخه های مختلف نشریات (اعم از چاپی یا الکترونیکی)

درادامه نمونه ای ازجستجوی پیشرفته دراین پایگاه رامشاهده می کنیم:

 

 

نتایج جستجو را می توان بر اساس عنوان، موضوع، سال انتشار و زبان، پالایش نموده و به نتایج مرتبط تری دست پیداکرد.

 

منبع : https://ricest.ac.ir

گردآوری: عاطفه عزیزیان – مسئول کتابخانه دانشکده بهداشت دامغان

دانلود فایل آموزشی "بانک اطلاعات نشریات کشور"

"بانک اطلاعات نشریات کشور"مگیران،در سال  1380 توسط بخش خصوصی راه اندازی  شد. مگیران پایگاهی مرجع است که با هدف اطلاع‌ رسانی و تسهیل دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می‌شود.

در حال حاضر خدمات کامل به نشریات علمی و تخصصی ارایه می‌شود و در مورد مجلات عمومی و نشریات خبری تنها به درج شناسنامه آنها بسنده می‌ شود.

هم اکنون بیش از ۳۰۰۰ عنوان مجله علمی و تخصصی در موضوعات مختلف در این پایگاه گردآوری ‌شده‌اند که اطلاعات، فهرست مندرجات و متن بسیاری از مقالات آنها در دسترس کاربران مگیران است.

بسیاری از خدمات مگیران به صورت رایگان است اما دسترسی به متن مقالات و برخی خدمات تکمیلی با پرداخت حق اشتراک سالانه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

مراکز آموزش عالی، کتابخانه‌ها، ادارات و سازمان‌ها می توانند با پرداخت حق اشتراک سالانه امکان دسترسی آسان همه کاربران شبکه داخلی خود به منابع این پایگاه را فراهم نمایند تا ایشان بدون نیاز به ثبت نام و پرداخت حق اشتراک از منابع این سایت مرجع استفاده کنند.

امکانات جستجو:

جستجوی دقیق در نام و ISSN نشریات،درمطالب مجلات،درمطالب مجلات علمی معتبر،درمطالب روزنامه ها،در نویسندگان مجلات و در نویسندگان روزنامه ها

جستجوی پیشرفته درمطالب مجلات و روزنامه ها

 

نویسندگان و پژوهشگرانی که مقالات آنها در مگیران نمایه شده با ایمیل منتشر شده در مقالات‌ شان در سایت ثبت نام و صفحه رزومه خود را تکمیل می نمایند.

منبع: WWW.magiran.com

گردآورنده : عاطفه عزیزیان

کتابدار مسئول کتابخانه دانشکده بهداشت دامغان

پاییز1399

 

 

دانلود فایل آموزشی SID

در دنیای امروزی بانک های اطلاعاتی نقش مهمی را در گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش در جوامع ایفا می کنند. بدیهی است میزان رشد تولیدات علمی منوط به دسترسی محققان و پژوهشگران به منابع علمی و بهره برداری از آنهاستمرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی با هدف ترویج و اشاعه اطلاعات علمی، گسترش و ارتقای خدمات اطلاع رسانی به محققان، سرعت بخشیدن به کاوش های علمی و نهایتا افزایش اثربخشی تحقیقات در کشور، در 16 مرداد سال 1383 افتتاح شد.

این مرکز وابسته به جهاد دانشگاهی بوده و تحت نظارت شورای علمی، خدمات خود را از طریق پایگاه اینترنتی به نشانی  www.sid.ir به مخاطبان عرضه می کند.

مهمترین ویژگی و مزیت این پایگاه جامعیت و روزآمدی منابع موجود در آن بوده و بر این اساس خدمات خود را به صورت فراگیر و در بخش های مختلف به شرح ذیل به کاربران ارائه می دهد:

بانک مقالات نشریات

نمایه سازی مقالات نشریات علمی پژوهشی کشور که از طریق کمیسیون نشریات وزارت علوم تحقیقات و فناوری و کمیسیون نشریات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی صاحب مجوز می شوند.

نمایه سازی مقالات نشریا ت علمی دانشگاه آزاد و نشریات علمی دانشگاه پیام نور

دسترسی به چکیده و متن کامل مقالات به صورت رایگان

ارائه اطلاعات هر نشریه در صفحه مجزا همراه با دسترسی به شماره های منتشر شده از سال 1379 به بعد

امکان جستجوی مقالات و نویسندگان بر اساس عنوان مقاله، نشریه و چکیده

سرویس گزارش های استنادی نشریات علمی پژوهشی (JCR)

امکان معرفی نشریات و نویسندگان مقالات پر استناد از طریق شاخص های بین المللی علم سنجی نظیر شاخص تاثیر (Impact Factor) و شاخص آنی (Immediacy Index)

معرفی شاخصه های یک نشریه در بازه های زمانی مختلف

قابلیت پیگیری استنادهای اخذ شده و ارائه شده توسط مقالات علمی

ارائه کلیه گزارش های موجود به صورت کاملا پویا (Online)

بانک مجامع علمی کشور

دسترسی به چکیده و متن کامل مقالات ارائه شده در مجامع علمی به صورت رایگان

امکان جستجوی مقالات به تفکیک نوع رویداد علمی برگزار شده

امکان جستجوی مقالات به تفکیک گروه های تخصصی

سایر خدمات

امکان سفارش مقالات، نشریات و کتاب های الکترونیک بین المللی از طریق کتابخانه الکترونیک

دسترسی به چکیده طرح های پژوهشی خاتمه یافته و در دست اجرای جهاد دانشگاهی

نمایه سازی چکیده مقالات محققان ایرانی در نشریات بین المللی

سیستم ارسال الکترونیکی مقالات علمی (Online Submission)

برگزاری کارگاه های آموزشی با موضوعات مختلف علمی

 

منبع : مجله الکترونیک سیاق اندیشه

گردآورنده : عاطفه عزیزیان

کارشناس کتابداری واطلاع رسانی

کتابخانه دانشکده بهداشت دامغان

شهریور 99

 

 

 

دانلود فایل آموزشی اچ ایندکس

اچ ایندکس (به انگلیسی: h-index) شاخصی عددی است که می‌کوشد بهره‌وری و تأثیرگذاری علمی دانشمندان را به صورت کمی نمایش دهد. این شاخص با در نظر گرفتن تعداد مقالات پر استناد افراد و تعداد دفعات استناد شدن آن مقالات توسط دیگران محاسبه می‌شود. از این شاخص می‌توان برای تأثیرگذاری علمی گروهی از دانشمندان نیز بهره برد، مثلاً ایندکس اچ برای محاسبه تأثیرگذاری علمی دانشگاه‌ها و دانشمندان یک کشور نیز قابل استفاده است. این ایندکس در سال ۱۳۸۴ (۲۰۰۵ میلادی) توسط فیزیکدانی به نام Jorge E. Hirsch پیشنهاد شد و از این رو گاهی با نام‌های هیرش ایندکس یا مقدار هیرش شناخته شده‌است.

تعریف و هدف
اچ ایندکس شاخصی است که می‌توان به وسیله آن محققان تأثیرگذار را از آنهایی که صرفاً تعداد زیادی مقاله منتشر کرده‌اند متمایز نمود. این شاخص همچنین برای مقایسه محققانی که دریک حوزه کاری یکسان فعالیت می‌کنند کاربرد دارد. محاسبه اچ ایندکس توسط پایگاه‌های اسکوپوس، آی اس آی و گوگل اسکالر برای مقالات انگلیسی زبان و نیز پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) برای مقالات فارسی امکان‌پذیر شده‌است. محاسبه ایندکس اچ بر پایه توزیع استنادات داده شده به آثار منتشره یک فرد یا گروهی از افراد صورت می‌گیرد.
به زبان دقیق‌تر، وقتی اچ-ایندکس برای شخصی به میزان h است، یعنی تعداد h مورد اثر انتشاراتی (مثل مقاله) دارد که به هر کدام از آن‌ها دست‌ کم h بار استناد شده‌است. مثلاً اگر می‌گوییم ایندکس تأثیرگذاری علمی فردی از طریق ایندکس اچ به میزان ۵ محاسبه شده است، منظورمان این است که این شخص ۵ اثر انتشاراتی، مثل مقاله، دارد که به هر کدام از این ۵ مقاله، دست‌کم ۵ بار استناد شده‌است.
اگر بخواهیم اچ ایندکس را روی محور نشان دهیم، در محور افقی(x) که از صفر درجه ‌بندی می‌شود، هر عدد نشانگر تعداد مقالاتی است که توسط دیگران n بار مورد استناد قرار گرفته‌است. مثلاً عدد ۳ روی محور xها به این معنا است که ۳ مقاله از این فرد وجود دارد که n بار مورد استناد قرار گرفته‌است. در محور عمودی یا همان محور yها، تعداد دفعات استناد شده وجود دارد. این محور نیز از صفر درجه ‌بندی می‌شود. نقطه h روی این محور آن‌جایی است که مقدار روی محور xها و yها مساوی هم بشود. مثلاً ۱۰ مقاله وجود دارد (محور xها) که ۱۰ بار مورد استناد قرار گرفته‌است (محور yها)، در این‌جا ایندکس فرد یا گروه مورد بررسی ۱۰ است.
محاسبه
این شناسه می‌تواند دستی محاسبه شود یا با استفاده از پایگاه‌های داده‌ای که مقالات را نمایه  می‌کنند مثل : اسکوپوس یا ISI web of knowledge. در سال ۲۰۱۱ گوگل هم ابزاری را به‌طور آزمایشی قرار داده است که این شناسه را برای نویسندگان به‌طور اتوماتیک محاسبه می‌کند.
 
 
 
گردآورنده : عاطفه عزیزیان
کارشناسی علم اطلاعات ودانش شناسی - دانشکده بهداشت دامغان
فروردین 1399

 

 

Impact Factor چیست و چگونه محاسبه می شود ؟  (فرمت پی دی اف)

Impact Factor چیست و چگونه محاسبه می شود ؟                             

ایمپکت فاکتور ( ( impact factor یاشاخص تاثیر ، اغلب به صورت مخفف IF نشان داده می شود . ایمپکت فاکتور به وسیله Eugene Garfield (بیانگذار موسسه تامسون ISI که بخشی از تامسون رویترز است) بنیان گذاری شد. ایمپکت فاکتور مجلات هر ساله برای مجلاتی که در لیست مجلات تامسون رویترز قرار دارند تعیین می شود. در پایان هر سال، مجله های تحت پوشش فهرست نویسی ISI که در فهرست وبگاه علم (Web of Science=WOB) قرار گرفته اند، ارزیابی می شوند. این موسسه هر سال در ماه ژوئن (ماه 6 میلادی) ایمپکت فاکتورهای مجلات در سال قبل را منتشر میکند که البته دستیابی به این ایمپکت فاکتورها هم رایگان نیست. مثلا در ماه جون 2012 ایمپکت فاکتورهای مجلات در سال 2011 انتشار پیدا کرد . و این ایمپکت فاکتور به مدت یک سال هم معتبر است . این شاخص مهمترین و در عین حال کاربردی ترین شاخص ارزیابی مجله ها از نظر ISI است.

نحوه محاسبه ایمپکت فاکتور (impact factor) یک مجله  :

فرضا اگر در سال 2010 جمعاً 40 ارجاع به یک مجله صورت گرفته باشد و در آن مجله در سال 2008 تعداد 26 مقاله و در سال 2009 تعداد 24 مقاله چاپ شده باشد، ضریب تاثیر یا ایمپکت فاکتور آن مجله از تقسیم 40 بر 50 به دست می‌آید که 0.80 است. یعنی به طور متوسط هر مقالهٔ آن نشریه 0.80 مرتبه مورد استناد مقالات دیگر قرار گرفته است. بنابراین ایمپکت فاکتور تابع یک دوره سه ساله است که دو سال آن برای چاپ مقاله ها و سال سوم مربوط به ارجاعات به مقالات دو سال قبل است.

منابع :

1 . http://www.iranresearches.ir

2. رنجبر، زلیخا. آشنایی باعلم سنجی و...

 

 

گردآورنده : عاطفه عزیزیان

کارشناس علم اطلاعات ودانش شناسی

دانشکده بهداشت دامغان

بهمن 1398

 

 

گرد آوری : عاطفه عزیزیان

کارشناس کتابداری واطلاع رسانی

کتابخانه دانشکده بهداشت دامغان

آذرماه 1398

 

علم نت چیست؟

علم نت یک جویشگر علمی فارسی است که با رویکردی شبیه به گوگل اسکالر و با تمرکز بر اسناد علمی فارسی ، طراحی شده است. این جویشگر سایت های نمایه کننده اسناد علمی مانند مگیران، نورمگز، SID.ir، ensani.ir، سیویلیکا، ایرانداک و همچنین سایت های اصلی نشریات علمی پژوهشی را ایندکس کرده و در قالب یک جویشگر تخصصی و یکپارچه در اختیار پژوهشگران قرار می دهد.

 

چرا به علم نت نیاز است؟

هدف از طراحی علم نت، ایجاد یک جویشگر علمی در زبان فارسی است که با خزش هدفمند سایت های علمی و ادغام نتایج مشابه، یک درگاه یکپارچه و جامع را برای دسترسی به منابع علمی فراهم می کند.

در بسیاری از موارد نمی‌توان به‌صورت جامع از طریق یک درگاه واحد به کلیه اسناد علمی دسترسی پیدا کرد و پژوهشگران برای بررسی اسناد علمی مجبور به بررسی وب‌سایت‌های متعدد نمایه کننده نشریات هستند.

 

برخی قابلیت های جویشگر علم نت :

  • جامع ترین بانک منابع علمی فارسی منتشر شده در وب

تاکنون بیش از 4 میلیون سند علمی شامل پایان نامه ها و مقالات منتشر شده در کنفرانس ها و نشریات در این جویشگر ایندکس شده است. علم نت با بررسی هوشمند اطلاعات، همپوشانی اسناد علمی در سایت های مختلف را شناسایی کرده و تلاش می کند تا یک بانک جامع و بدون اسناد تکراری را در اختیار کاربر قرار دهد.

 

 

نمایش تعداد نسخه های یافته شده از یک مقاله در سایت های مختلف نمایه کننده اسناد علمی

 

  • جستجوی یکپارچه، استاندارد و قوی در منابع علمی

علم نت با فراهم کردن امکان جستجوی ساده و پیشرفته و همچنین امکان محدود کردن نتایج پس از انجام جستجو، یک جستجوی استاندارد و قوی را در اختیار پژوهشگران قرار داده است.

  • نمایش هوشمند کلیدواژه های مرتبط با یک موضوع خاص

از آنجا که ممکن است پژوهشگران جوان با تمام کلیدواژه‌های مرتبط با حوزه فعالیتی خود آشنا نباشند، پیشنهاد کلیدواژه‌هایی که با عبارت مورد جستجوی کاربر ، با وجود تفاوت‌های لفظی و معنایی از نظر کاربردی در یک حوزه قرار می‌گیرند ، می‌تواند به عنوان درگاهی برای افزایش آگاهی آنان از حوزه پژوهشی خود باشد. این پیشنهادها به صورت هوشمند و با توجه به عبارت مورد جستجوی کاربر به وی پیشنهاد می شود. مثلا : تصویر زیرنشانگر کلیدواژه های مرتبط با " کتابداری " است .

 

نمایش هوشمند کلیدواژه های هم استفاده با عبارت مورد جستجوی کاربر

  • پیشنهاد هوشمند زیر موضوعات مرتبط با عبارت کاربر

در صورتی که جویشگر عبارت مورد جستجوی کاربر را به عنوان یک موضوع کلی شناسایی کند، لیستی از زیر موضوعات را برای هدایت بهتر کاربر به موضوع مد نظر خود پیشنهاد می‌دهد. همانگونه که در تصویر زیر نمایش داده شده است، با جستجوی کلمه کتابداری ، زیر موضوعات مرتبط با عبارت "کتابداری" به کاربر پیشنهاد داده شده است.

پیشنهاد هوشمند زیرموضوعات مرتبط با عبارت مورد جستجوی کاربر " کتابداری"

 

  • شناسایی روند پژوهش‌های انجام شده در یک حوزه خاص

آگاهی از روند پژوهش‌ها و موضوعات داغ هر حوزه به منظور انتخاب موضوعات تحقیقی مناسب دارای اهمیت ویژه‌ای برای پژوهشگران می‌باشد. همچنین این اطلاعات می‌تواند به عنوان یک شاخص مهم برای اتخاذ تصمیم‌ها و تدوین سیاست‌های کلان برای مدیران تصمیم ساز باشد. فراهم آوردن چنین اطلاعاتی را می‌توان به عنوان یکی از کارکردهای مهم جویشگرهای علمی به عنوان درگاه ارتباطی بین پژوهشگران و اسناد علمی در نظر گرفت.

در تصویر زیر به صورت نمونه روند پژوهش‌های انجام شده در سال‌های مختلف با موضوع " کتابداری " نمایش داده شده است.

 

 

روند پژوهش‌ های انجام شده در سال‌های مختلف روی یک موضوع خاص " کتابداری"

 

  • معرفی حوزه فعالیت پژوهشگران در قالب ابرکلمات

شناسایی پژوهشگران فعال در هر حوزه تحقیقاتی از منظرهای مختلف دارای اهمیت است . با شناسایی این پژوهشگران این امکان محقق می‌شود تا در صورت لزوم به دانش این افراد ، در فرآیندهای تحقیقاتی مرتبط، از تجربیات ایشان استفاده شود. همچنین با دنبال کردن فعالیت این پژوهشگران امکان آگاهی از فعالیت‌های جدید و به روز در حوزه تحقیقاتی مرتبط فراهم می‌شود.

در طراحی جویشگر علمی تلاش شده است تا با یک رویکرد خلاقانه حوزه تحقیقاتی پژوهشگران به تصویر کشیده شود. همانگونه که در تصویر زیر نشان داده شده است حوزه تحقیقاتی یک محقق به صورت ابرکلمات نشان داده شده است. در این نمایش هر چه تعداد پژوهش‌های پژوهشگر در یک موضوع خاص بیشتر باشد، عنوان موضوع با اندازه درشت‌تر رسم می‌شود و از سوی دیگر هر چه تعداد پژوهش‌ها در یک موضوع کمتر باشد، آن موضوع با اندازه کوچکتری نمایش داده می‌شود.

 

 

ابر کلمات با یک موضوع خاص

 

  • طراحی وا کنشگرا و سازگار با انواع موبایل و تبلت

با وجود گسترش تلفن های هوشمند و استفاده کاربران از این ابزارها برای برآورده کردن نیاز خود، طراحی اکثر سایت های نمایه کننده اسناد علمی با این ابزارها سازگار نمی باشد. علم نت با طراحی واکنشگرا سعی کرده است تا این محدودیت را از مقابل پژوهشگران بر دارد.

 

https://elmnet.ir -

 

 

 

معرفی سامانه منبع یاب(فرمت پی دی اف )

 

 

 

معرفی سامانه منبع یاب

تهیه کننده : عاطفه عزیزیان

کارشناس علم اطلاعات ودانش شناسی

دانشگاه علوم پزشکی سمنان دانشکده بهداشت دامغان

شهریور1398

 

سامانه منبع یاب

سامانه منبع یاب با هدف تهیه فهرست کامل و به روز منابع مورد اشتراک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، و با امکانات جستجوی واژگانی، الفبایی و موضوعی مجلات یک ناشر خاص طراحی شده است. از طرف دیگر، این سامانه با ارائه شاخص های ارزیابی مجلات، این امکان را برای پژوهشگران فراهم کرده است تا مجله مناسب برای انتشار مقاله خود را جستجو، بازیابی و انتخاب کنند.

درسامانه منبع یاب به نشانی :

http://rsf.research.ac.ir

با وارد کردن نام مجله درقسمت جستجو، به راحتی میتوان وضعیت مجله را مشاهده و شاخصهای علم سنجی آن را بررسی نمود.

 

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، این سامانه دارای چند زبانه با عنوان های جستجوی ساده، جستجوی پیشرفته، جستجوی موضوعی، رتبه بندی Scopus، رتبه بندی ISI و منابع اطلاعاتی است که هرکدام از این زبانه ها امکانات منحصر به فردی را برای یک جستجوی جامع و کامل در اختیار قرار می دهند. در جستجوی ساده میتوان نام کتاب، مجله، نام ناشر، شماره ISSN/ISBN و یا نام نمایه نامه را انتخاب و نتایج را مشاهده نمود. نیازی به پرکردن تمامی موارد جستجو نیست و فقط با پرکردن یکی از باکسهای جستجو می توان، نتایج جستجو را در پایین صفحه مشاهده نمود. می توان نتایج را ازنظرشکلی به کتاب، مجله، راهنما و یا از لحاظ دسترسی، به مشترک، رایگان و یا غیرمشترک محدود نمود، همانطور که در تصویر بالا ملاحظه می نمایید تمامی شاخصهای علم سنجی ISI و اسکوپوس نمایش داده می شود.

در قسمت جستجوی پیشرفته علاوه بر باکسهایی که در جستجوی ساده مشاهده شد، امکانات دیگری برای محدود سازی جستجو در اختیار ما قرار می گیرد، در این قسمت می توان از طریق شاخصهای علم سنجی از جمله Impact factor،Sjr، Citescore و Snip، جستجوی دقیق تری انجام داد.

در زبانه جستجوی موضوعی می توان مجله های معتبر در حوزه ی خاص موضوعی را پیدا نمود، کافی است حوزه ی موضوعی خود را انتخاب و در صورت نیاز نوع نمایه و رتبه بندی مجلات در این حوزه موضوعی را نیز انتخاب نمایید. با کلیک روی علامت بعلاوه شما میتوانید

زیر شاخه های یک حوزه ی موضوعی را نیز مشاهده نمایید. در قسمت رتبه بندی Scopus و ISI نیز شما می توانید به جستجوی مجله ی موردنظر در این دو نمایه بپردازید.

اما در زبانه آخر با عنوان منابع اطلاعاتی، انواع مختلف منابع اطلاعاتی و امکاناتی که هرکدام از این منابع در اختیار قرار میدهند را مشاهده میکند. به عنوان مثال: میتوان، پایگاههای اطلاعاتی که امکاناتی مانند دسترسی به کتاب، تصویر و یا فایلهای آموزشی را ارائه میدهند شناسایی نمود.

همچنین در این بخش میتوان پایگاههای مبتنی بر شواهد و منابعی که مقالات رایگان در اختیار ما میگذارند را

شناسایی نمود.

درقسمت Details، می توانیم نمادهای سبزوخاکستری ونارنجی رنگ راببینیم. رنگ سبز نماد دسترسی کامل به مجله، کتاب یاراهنما است یعنی منبع توسط سازمان مربوطه خریداری شده است.

رنگ نارنجی نماد دسترسی رایگان به منبع مورد نظر است.

رنگ خاکستری نماد عدم دسترسی رایگان به محتوای منبع مورد نظر است.

 

 

 

 

 

 

فایل ها