دانلود فرمت PDF

معرفی و راهنمای انتشار آثار در پایگاه اطلاعاتی SpringerLink     

  link.springer.com

 

پایگاه اشپرینگر یکی از محصولات انتشارات اشپرینگر است. اشپرینگر یکی از ناشران بزرگ بین‌المللی است که کتابهای آکادمیک و ژورنال‌های تخصصی علمی را منتشر می‌کند. پایگاه اطلاعاتی اشپرینگرلینک که از محصولات این ناشر آلمانی است از قوی‌ترین پایگاههای اطلاعاتی در سه حوزه ی علوم ،فناوری و پزشکی  محسوب  می‌شود.

این پایگاه یکی از بزرگترین و معتبرترین منابع اینترنتی در زمینه منابع علمی، فنی و پزشکی در دنیا است که در سال 1996 فعالیت خود را آغاز کرده است.

برای مثال در سال 2016 این پایگاه 370 میلیون کاربر داشته است و 50 هزار موسسه اعم از دانشگاه کتابخانه و موسسات پژوهشی اشتراک این پایگاه را دریافت کرده‌اند.

این پایگاه شامل بیش از 10 میلیون منبع علمی شامل: مجله، کتاب، پروتکل، آثار مرجع و مجموعه مقالات است.

شیوه های دسترسی به پایگاه

داخل دانشگاه: مراجعه به صفحه کتابخانه دیجیتال به آدرس Diglib.semums.ac.ir و کلیک بر روی لوگوی پایگاه در کتابخانه دیجیتال دانشگاه

خارج از دانشگاه: با نصب  VPN

روش اول دانلود و نصب :VPN مراجعه به صفحه کتابخانه دیجیتال که در آن‌جا راهنمای نصب و دانلود VPN وجود دارد.

روش دوم دانلود و نصب :VPN مراجعه به صفحه پورتال دانشگاه به آدرس semums.ac.ir و در پایین صفحه، دانلود VPN

ثبت نام در پایگاه Springer  

کلیک بر روی گزینه Sign up/ Log in در بالای صفحه، در صورتی که قبلا عضو پایگاه شده باشید، نام کاربری و رمز عبور را وارد می‌کنید.

اگر قبلا عضو پایگاه نشده‌اید، در پایین صفحه‌ی Sign up/ Log in، اطلاعات را وارد کرده و بر روی گزینه‌ی  Create account کلیک می‌کنید و به این ترتیب، عضو پایگاه می‌شوید.

ارسال مقاله به مجلات پایگاه اطلاعاتی اشپرینگر

  1. مرور رشته‌های موجود در پایگاه اشپرینگر از طریق Browse by discipline و پیدا کردن ژورنال مورد نظر جهت چاپ اثر.

 

 

 

  1. مطالعه هدف و دامنه ژورنال انتخابی جهت چاپ اثر، در صورتی که ژورنال برای چاپ اثر شما مناسب است، بر روی دکمه Submit Manuscript کلیک نمایید.

 

 

 

  1. صفحه بعدی که باز می شود، نیاز به ثبت نام دارد. در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید، نام کاربری و کلمه عبور را وارد نمایید. در غیر این صورت، مشخصات خود را به همراه ایمیل وارد کرده و ثبت نام نمایید. نام کاربری و کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد. با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور، می توانید اثر خود را جهت انتشار ارسال نمایید.

تهیه کننده : عاطفه عزیزیان مسئول کتابخانه دانشکده بهداشت دامغان 

(آخرین به روز رسانی : 8 شهریور 1402)