پیام ریاست محترم دانشکده

 

دستيابي به جايگاه اول علم و فناوري در منطقه بر اساس سند چشم انداز 20 ساله كشور، یکی از محورهای اصلی افق 1404 برای ایران است. ارتقاء سطح علمي و پژوهشي مراكز آموزشي و پژوهشي كشور به سطح استانداردهاي بين المللي يكي از الزامات تحول در آموزش پزشكي كشور جهت تحقق این چشم انداز است. در عين حال، آموزش علوم پزشكي نيازمند آن است كه به صورت ملي و بومي نيز به آن نگريسته شود تا متناسب با زيربناي محیطی، فلسفي و اجتماعي مسلط بر جامعه نيز باشد .

    در این راستا، دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نیز خود را مکلف می‌داند تا بر اساس سند نقشه جامع علمی سلامت کشور و سیاست‌های کلی نظام سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، با بهره مندی از توانمندی‌ها و فرصت‌های منطقه‌ای خود و با مدیریت نقاط ضعف و تهدیدهای موجود در شرایط کنونی و بومی دانشکده، خود را به استانداردهای آموزش عالی در حوزه سلامت نزدیک نماید. این دانشکده ظرفیت آن را دارد و تمامی تلاش و همت خود را نیز بکار خواهد گرفت تا در راستای دستیابی به 4 محور ذیل از محورهای 14 گانه سیاست‌های کلی سلامت که توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ گردیده است، گام بردارد:

    1- ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و بهداشتی مبتنی بر اصول و ارزش های انسانی اسلامی

    2- ارتقاء شاخص های سلامت برای ارتقاء جایگاه ایران در منطقه

    3- افزایش توانمندی، مشارکت و مسئولیت پذیری فرد، خانواده و جامعه در تامین، حفظ و ارتقاء سلامت

    4- توسعه کمی و کیفی نظام آموزش علوم پزشکی بصورت هدفمند و مبتنی بر نیازهای جامعه

امروز دانشکده بهداشت دامغان افتخار دارد که با همت اساتید مجرب و کارمندان با تجربه و با تکیه بر ایمان و توانمندی جوانان دانشجو در راستای اعتلای علمی، آموزشی و پژوهشی کشور عزیزمان تلاش نماید. دانشکده بهداشت دامغان یکی از قدیمی ترین دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان است که در آموزش دانشجویان در مقطع کارشناسی در رشته های مهندسی بهداشت محیط ، مهندسی بهداشت حرفه ای و بهداشت عمومی و در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی بهداشت محیط فعالیت می کند. اعتقاد ما بر این است که با توکل بر خداوند متعال ، داشتن نیروی انسانی خلاق و توانمند و فراهم نمودن شرایط و امکانات مناسب می توان در اعتلای آموزشی و پژوهشی حوزه سلامت و بهداشت و تربیت نیروی انسانی کارآمد و با علاقه در جهت رفع نیازهای سلامت جامعه موفق بود. دانشکده بهداشت دامغان تلاش می کند تا با برنامه ریزی مناسب گام های اساسی را برای رسیدن به این مهم طی نماید.

 

 

به توفیق الهی

 

دکتر حمیدرضا ناصحی نیا

 

                                                                                 ریاست دانشکده بهداشت دامغان